Célom az, hogy a mindenkit érintő jogi témákról röviden, közérthetően tájékoztassam az olvasót

Jogi témák közérthetően - Dr. Bakonyi Lilla

Kézbesítési vélelem - fizetési meghagyás

Kopogtat nálam a végrehajtó, pedig nem is volt per. Lehetséges ez?

Röviden: IGEN. És a legtöbbször az ún. kézbesítési vélelem szabályai adják meg a magyarázatot arra, hogy miként lehetséges. Nézzünk tehát egy tipikus esetet! Van egy tartozás, például egy lejárt telefonszámla vagy egy parkolási pótdíj-tartozás. A jogosult a sikertelen felszólításokat követően…

Tovább olvasom

Ingatlan adásvételi szerződés

5-5 kérdés, amit az eladóknak és a vevőknek fel kell tenniük maguknak, mielőtt szerződést kötnek

Az ingatlanpiac fellendült - ez közhely. Az azonban nem közhely, hogy még mindig sokan meggondolatlanul vágnak bele egy ingatlan eladásába vagy vásárlásába, ezért utolsó pillanatban kívánnak visszakozni, vagy pedig nem tudják teljesíteni a szerződésben vállaltakat. Ennek azonban nagyon komoly…

Tovább olvasom

Tényleg lecsap rám a NAV, ha a gyerek kinőtt ruháit eladom egy Facebook csoportban?

Avagy tisztázzuk az ingók értékesítésének adózási szabályait!

Mivel ismét találkoztam azzal a hírrel, hogy a NAV "lecsapott" egy szegény kismamára/fiatal anyukára/diáklányra (a szereplők tetszőlegesen választhatók), aki az interneten keresztül értékesítette azokat a ruhákat, játékokat, amiket kinőtt vagy már nem használt, ezért elhatároztam, hogy tisztázom az…

Tovább olvasom

Budapest 2024 Olimpia - a helyi népszavazásról

Avagy miért csak a budapestiek szavazhatnak? És miről is "szavazunk" most?

Az országot lázban tartja az "Olimpia ellenes budapesti népszavazás". Sokan háborognak, hogy miért a budapestiek döntenek az ország sorsáról, de nem tudják ennek okát, és azt sem, hogy most még nem is népszavazás zajlik, hanem aláírásgyűjtés népszavazáshoz. A magyar állampolgárok Alaptörvényben…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása